image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

W tym roku odbędzie się 2. edycja Budżetu Obywatelskiego (ogólnomiejskiego) w naszym mieście. Od 22 czerwca do 5 lipca każdy mieszkaniec naszego miasta będzie mógł zgłosić projekt.

Tegoroczna edycja ze względu na pandemię koronawirusa będzie przeprowadzona na nieco innych zasadach. Aby zminimalizować ryzyko zarażenia, projekty będą składane tylko drogą elektroniczną, za pomocą formularza na stronie internetowej bo.dg.pl. W odróżnieniu od roku poprzedniego zmniejszyła się także liczba wymaganych podpisów na liście poparcia projektu. W tym roku zamiast 50 potrzebne będą jedynie 2 podpisy mieszkańców miasta. Więcej o zasadach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego można przeczytać TUTAJ.

Jak zawsze w trakcie trwania naboru projektów możecie liczyć na wsparcie Centrum Aktywności Obywatelskiej. Od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16 będzie można skontaktować się z pracownikami Wydziału Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej, pod nr tel. 518 270 597 i 668 573 952, którzy udzielą państwu wszelkich potrzebnych informacji i pomogą w wypełnieniu formularza elektronicznego.

Oczywiście w razie pytań można kontaktować się także drogą mailową na adres: bo@dg.pl

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza