image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Rondo zamiast skrzyżowania ulic Prusa oraz Jędryczki i Norwida oraz ok. 300 tys. zł dla Szkoły Podstawowej nr 42, to najważniejsze korzyści wynikające z umowy pomiędzy miastem a firmą, która buduje mieszkania przy ulicy Jędryczki.

To newralgiczne skrzyżowanie, w pobliżu którego znajduje się nie tylko szkoła podstawowa, ale również przedszkole, żłobek miejski i przychodnia. Tuż przed wjazdem na rondo, od strony wiaduktu w al. Blachnickiego droga zostanie zwężona do jednego pasa, podobnie będzie na odcinku jezdni przy szkole. Bezpieczniej będą się czuli nie tylko przechodnie, ale także kierowcy, m.in. wyjeżdżając z Jędryczki w kierunku Zagórza i ulicy Norwida.

Rondo będzie podobne do tego znajdującego się u zbiegu ulicy Prusa i Frankiewicza, gdzie środek jest wyłożony brukiem. Skrzyżowanie ma być gotowe przed nowym rokiem szkolnym

To nie koniec dobrych wiadomości, szczególnie dla uczniów i rodziców związanych z SP42, a więc popularnej „szkoły z armatą”. Przedstawiciele firmy Perfectum Development, która buduje sześć budynków wielorodzinnych przy ulicy Jędryczki zdecydowali, że 1000 zł z każdego sprzedanego po 1 czerwca mieszkania trafi na konto szkoły. W sumie może to być nawet 300 tysięcy złotych.

– Cieszę się, że dzięki współpracy z firmą, udało nam się zrobić coś dla wszystkich mieszkańców i uczniów „szkoły z armatą”. Nowe rondo w tym rejonie będzie służyć wszystkim mieszkańcom, a zastrzyk finansowy dla szkoły na pewno będzie doskonale spożytkowany – mówi radny, Paweł Wojtusiak.

Mało tego, firma zapowiedział budowę toru przeszkód dla uczniów SP42, a także przygotuje teren pod budowę nowej stacji Sosnowieckiego Roweru Miejskiego.

Źródło: UM Sosnowiec