image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Trwają pracę przy kapitalnym remoncie i termomodernizacji Miejskiego Przedszkola nr 1 przy ul. Bytomskiej. Wnętrza placówki zostaną wykonane od podstaw, zmieni się również elewacja, a sam remont którego zakończenie planowane jest na wakacje pochłonie przeszło 4,5 mln zł. Miasto Piekary Ślaskie otrzymało na przebudowę dofinansowanie ze środków unijnych. To już kolejna piekarska placówka edukacyjna, która całkowicie zmieni swój wygląd.

Całkowity koszt zadania “Termomodernizacja i modernizacja Miejskiego Przedszkola nr 1 w Piekarach Śląskich” to kwota 4 562 503,79 zł w tym dofinansowanie ze środków europejskich na termomodernizację w wysokości blisko 700 tys. zł. Wykonawcą remontu jest firma MARWENT II sp. z o.o. sp. k. z Świerklańca.

Zakres inwestycji obejmuje prace demontażowe i rozbiórkowe, takie jak usunięcie istniejącego ogrodzenia, bram i furtek, częściową rozbiórkę stropów, ścian, schodów zewnętrznych oraz konstrukcji dachu czy też istniejącej stolarki okiennej i drzwiowej. Roboty budowlane obejmują: izolację i docieplenie ścian fundamentowych, docieplenie podłóg na gruncie oraz  poddasza, pokrycie dachu wraz z obróbkami, nową stolarkę okienną i drzwiową, a także docieplenie elewacji. Wewnątrz wykonane zostaną nowe posadzki, ściany i sufity, zamontowane też zostanie nowe wyposażenie kuchni, pralni i łazienek. Pojawi się też całkowicie nowa instalacja centralnego ogrzewania. Przed budynkiem usytuowane będą nowe chodniki i nasadzenia, całość otoczenia zostanie ponownie zaaranżowana.

Po opisie oraz zamieszczonych zdjęciach widać jak duży jest zakres prac i jak bardzo dużą metamorfozę przejdzie przedszkole.

W zakresie termomodernizacyjnym inwestycja uzyskała dofinansowanie ze środków unijnych.

Projekt „Termomodernizacja Miejskiego Przedszkola nr 1 w Piekarach Śląskich” obejmuje prace termomodernizacyjne w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Piekarach Śląskich przy ul. Bytomskiej 79. Całkowity koszt wynosi 686 437,00 zł z czego dofinansowanie to 583 471,45 zł. Realizacja projektu przyczyni się do likwidacji „niskiej emisji” oraz kompleksowej modernizacji energetycznej budynku Miejskiego Przedszkola nr 1 w Piekarach Śląskich.

Źródło: UM Piekary Śląskie