image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Choć dla naszych uczniów wakacje w pełni, kadra „Meritum” pracuje na pełnych obrotach. Właśnie rozpoczynamy wdrożenie nowego rozwiązania, które zdecydowanie pomoże naszym nauczycielom rozwijać swoje kompetencje, a w związku z tym podnosić poziom kształcenia w naszej szkole.

Platforma MODEL inspirowana potrzebą rozwijania kompetencji cyfrowych nauczycieli niezbędnych w edukacji zdalnej, bez których nie możemy obejść się również w pracy stacjonarnej, została stworzona w ramach projektu „MODEL kompetencji nauczania zdalnego” finansowanego z funduszy Erasmus+. Organizatorem projektu jest Fundacja Wspierania Edukacji i Rozwoju Innowatorium we współpracy z Anthropolis i Cultura e Dintorni – Training and Mobility.

Zeszłotygodniowe szkolenie w Martina Franca pozwoliło nam dokładnie poznać możliwości jakie daje nauczycielom platforma MODEL. Dziękujemy Fundacji Wspierania Edukacji i Rozwoju Innowatorium za możliwość udziału w szkoleniu. Dzięki niemu zyskaliśmy pewność, że to rozwiązanie będzie dla nas ogromnym wsparciem w codziennej pracy.

Darmowa rejestracja na platformie pozwala na dokładne zdiagnozowanie kompetencji cyfrowych nauczyciela w następujących obszarach: praca z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych, programy i materiały edukacyjne online, lekcje, zadania domowe i ocenianie w formie zdalnej, komunikacja z uczniami i ich rodzicami, czy podnoszenie kwalifikacji. Ponadto dzięki zamieszczonym na platformie materiałom można z łatwością rozwinąć swoje umiejętności i wiedzę w tych właśnie dziedzinach. Korzystanie z platformy niesie ze sobą wiele korzyści, w związku z czym polecamy je wszystkim nauczycielom.

Źródło: UM Siemianowice Śląskie