image_pdfimage_print
image_pdfimage_print
Przed nami 7. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE. Organizatorzy zapowiadają udział ponad 2000 naukowców i popularyzatorów nauki, a w programie znajdzie się blisko 1000 aktywności naukowych! Wydarzenie odbędzie się w dniach 9-11 grudnia 2023 roku.
Nowością tegorocznej edycji będzie widowisko naukowo-artystyczne otwierające obchody Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024 w Spodku.
Ponadto na uczestników po raz pierwszy czekać będą nowe strefy specjalne, rynek idei, scena młodych oraz liczne atrakcje znane z poprzednich edycji wydarzenia.
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia tradycyjnie włącza się w organizację festiwalu.
– Traktuję ten festiwal jako podsumowanie bieżącej pracy naszych uczelni i pokazanie tego, jak z każdym rokiem rośnie ich potencjał – powiedział podczas konferencji zapowiadającej wydarzenie Kazimierz Karolczak, przewodniczący GZM.
Zaznaczył, że to między innymi dzięki potencjałowi uczelni stolica woj. śląskiego zdobyła tytuł Europejskiego Miasta Nauki 2024.
– Od początku jesteśmy partnerem festiwalu i mam nadzieję, że wieść o wysokiej ofercie akademickiej naszych miast i uczelni dotrze do wszystkich zainteresowanych w kraju i zagranicą. Przyszłość leży w rękach młodych, czyli tych, którzy zechcą u nas studiować i pracować. To właśnie o nich myślimy najbardziej – podkreślił przewodniczący GZM.
Podczas tegorocznej edycji festiwalu realizowana będzie tematyka związana z siedemnastoma celami zrównoważonego rozwoju ONZ. Uczestnicy będą mogli zobaczyć pokazy naukowe na ponad 200 stanowiskach, wziąć udział w różnorodnych wydarzeniach, warsztatach i wykładach w języku polskim i angielskim. Dostępne będzie też tłumaczenie na język ukraiński oraz migowy.
Po raz pierwszy aż 3 dni wydarzenia będą dostępne dla odwiedzających w Międzynarodowym Centrum Kongresowym!
Broszura na temat 7. ŚFN KATOWICE – KLIKNIJ TUTAJ