image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

23 lutego o 18:00, na głównej scenie Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, przy klawiaturze fortepianu zasiądzie hiszpański laureat Konkursu Chopinowskiego – Martin Garcia Garcia, który wystąpi w koncercie z okazji rocznicy urodzin Fryderyka Chopina.

Fryderyk Chopin – polskie dobro narodowe. Jego muzyką fascynują się ludzie na całym świecie, a szczególnie muzycy, marzący o zdobyciu lauru w Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jednym z pianistów, któremu udało spełnić się to marzenie jest Martin Garcia Garcia. Hiszpan zdobył nie tylko III nagrodę w 18. Konkursie Chopinowskim, ale także nagrodę za najlepszy koncert podczas konkursu. Na swoim koncie ma liczne nagrody na hiszpańskich i międzynarodowych konkursach i festiwalach pianistycznych, w tym I miejsce podczas Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Cleveland. Koncertował w największych salach na świecie, współpracując m.in. ze słynną orkiestrą Freixenet Symphonic Orchestra pod batutą Josepa Ponsa.

W programie koncertu charyzmatycznego artysty znajdą się takie utwory jak „4 Mazurki op. 33”, „Polonez fis-moll op. 44”, „Sonata b-moll op. 35” i inne wybitne dzieła Fryderyka Chopina.

Koncert 23 lutego o 18:00 to gratka nie tylko dla melomanów muzyki klasycznej, ale także dla wszystkich wielbicieli twórczości Chopina – zwłaszcza tych, którzy są ciekawi hiszpańskiego podejścia do muzyki polskiego kompozytora.

Więcej informacji oraz bilety dostępne na palac.art.pl.