Subscribe Now

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
image_pdfimage_print

Na bieżąco

  Ożarowice

Ożarowice to gmina wiejska w powiecie tarnogórskim, która ma 46 km kw. i liczy niespełna 6 tysięcy mieszkańców. Leży we wschodniej części powiatu tarnogórskiego obok Miasteczka Śląskiego, Świerklańca, Bobrownik, Mierzęcic, Siewierza, Woźnik i Koziegłów.

Znajduje się tu Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice-Pyrzowice, który dysponuje jedną z najdłuższych dróg startowych w Polsce. Liczy ona 3200 metrów długości i 45 metrów szerokości. Lotnisko jest „oknem na świat” Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W 2018 roku obsłużyło blisko 5 milionów pasażerów. Jest także jednym z liderów ruchu cargo, w 2018 roku przeładowano tu blisko 19 ton towaru. To również lider ruchu czarterowego, w 2018 roku obsłużono tu 1 974 235 pasażerów, czyli o pół miliona więcej ni w 2017.

Co ważne, lotnisko charakteryzuje się dobrymi warunkami atmosferycznymi, co umożliwia większą liczbę dni lądowań na jego płycie. Od listopada w województwie śląskim funkcjonują cztery ekspresowe linie autobusowe, które ułatwiają komunikację między miastami Metropolii – Katowice, Gliwice, Zabrze, Piekary Śląskie, Bytom, Sosnowiec, Będzin i Tychy.

Jednym z ważniejszych zabytków w Ożarowicach jest wzniesiony z kamienia kościół św. Barbary. Najbardziej przyciąga wzrok jego fasada główna z ozdobnym, barokowym szczytem.

Jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów Ożarowic jest lotnisko.

  Galeria/video

 Artykuły archiwalne

Ożarowice

Druga edycja konkursu „Aktywność mieszkańców sołectw Gminy Ożarowice” 2018-2021

Wójt Gminy Ożarowice w październiku 2018r. ogłosił drugą edycję  konkursu „Aktywność mieszkańców sołectw Gminy Ożarowice”. Celem konkursu jest aktywizacja i pobudzenie zaangażowania mieszkańców gminy do podejmowania inicjatyw zmierzających do udziału w decydowaniu o wspólnej współpracy na rzecz swoich sołectw. Konkurs polega na uzyskaniu najwyższego wyniku…

Ożarowice

Realizacja projektu pn: „Rozwój infrastruktury wychowania przedszkolnego poprzez budowę przedszkola w miejscowości Tąpkowice”

Dzięki dofinansowaniu Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 do połowy 2021 roku na terenie Gminy powstanie nowe, w pełni wyposażone, czterooddziałowe przedszkole dla około stu dzieci. Przedszkole wraz z całą niezbędną infrastrukturą, drogami dojazdowymi i zagospodarowanym terenem powstanie w…

Mieszkańcy, Ożarowice

Jak skutecznie szukać pracy

30 stycznia o godz. 10.00 w siedzibie Młodzieżowego Centrum Kariery w Radzionkowie przy ul. Kużaja 19 odbędzie się bezpłatne szkolenie, organizowane przez Grupę Profesja,  skierowane do osób bezrobotnych zamieszkujących gminę Ożarowice. Szkolenie ma charakter warsztatowy, ilustrowany przykładami z codziennego życia. Uczestnicy w trakcie ćwiczeń sami…

zaladuj-wiecej  Załaduj więcej

  Aktualnie w Metropolii

X
Skip to content