Subscribe Now

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
image_pdfimage_print

Na bieżąco

  Psary

Psary to gmina wiejska w powiecie będzińskim w której mieszka około 12 tysięcy osób na powierzchni 46 km kw. Sąsiadują z Będzinem, Bobrownikami, Dąbrową Górniczą, Mierzęcicami i Wojkowicami. Jednym z największych atutów gminy jest wiek jej mieszkańców. Blisko 35% z nich to osoby do 25 roku życia.

Dawniej w rejonie Góry Siewierskiej rozwijało się tu górnictwo kruszcowe. Wydobywano tu rudę żelaza, dzięki czemu istniało na terenie gminy pięć kopalni rudy żelaza. Na terenie gminy wydobywano również wapienie.

Psary mogą pochwalić się jednymi z najwyżej położonych wzniesień na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Ich wysokość zbliża się do 400 metrów nad poziomem morza. Przy sprzyjających warunkach można z nich podziwiać panoramę oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów kilku pasm górskich tj. Beskidy i Tatry.

Psary od lat mocno stawiają na sport. W gminie działa 9 klubów i stowarzyszeń sportowych. Wybudowano tu 6 stadionów piłkarskich i 7 nowoczesnych, ogólnodostępnych boisk wielofunkcyjnych.

Charakterystycznym miejscem w Psarach są wzgórza psarskie.

  Galeria/video

 Artykuły archiwalne

Psary

MTB Maraton. Kolejne rowerowe emocje przed nami!

Już w niedzielę, 18 sierpnia kolejna edycja Bike Atelier MTB Maraton 2019. Do przejechania dystans PRO (57 km) oraz HOBBY i FAMILY (35 km).  W związku z wyścigiem mogą pojawić się utrudnienia w ruchu drogowym. Więcej szczegółów na stronie https://bikeateliermaraton.pl/Program zawodówTrasy Źródło: psary.pl psary

Psary, Rozwój i nauka

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sarnowie beneficjentem programu Erasmus+

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sarnowie uzyskał dofinansowanie, ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+, na realizację dwuletniego projektu „Mała wiejska szkoła w nowoczesnej i innowacyjnej Europie”. Projekt, który będzie realizowany w ramach Akcji 1. Mobilność Edukacyjna, Edukacja Szkolna: Mobilność kadry edukacji szkolnej, rozpoczął się 1…

zaladuj-wiecej  Załaduj więcej

  Aktualnie w Metropolii

X
Skip to content