image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

6486 przyjętych pacjentów, 2000 przeprowadzonych operacji, 616 odebranych porodów – to tylko dane za 12 miesięcy ubiegłego roku. 6 wysoko wyspecjalizowanych  oddziałów, 6 przychodni wielospecjalistycznych, nowoczesne wyposażenie sal chorych, najlepszy sprzęt medyczny i poziom leczenia. Piekarskie Centrum Medyczne dostosowane do wymogów wyznaczonych przez Ministerstwo Zdrowia.

Od 1 kwietnia br. wszystkie szpitale powinny spełniać wyznaczone przez Ministerstwo Zdrowia wymagania sanitarne. Nałożony został obowiązek posiadania wind do przewożenia szpitalnych łóżek. Zapewniona powinna być odpowiednia wentylacja bloków operacyjnych oraz sal chorych, a dostęp do łóżka pacjenta powinien być z trzech stron.

– To nie jest żadna nowość. O tych wymogach mówi się od kilku lat. Ministerstwo wyznaczyło ostateczną datę dostosowania się do zmian do 1. kwietnia br. My jesteśmy przygotowani na najwyższym poziomie – mówi Zbigniew Żołnierczyk, prezes Piekarskiego Centrum Medycznego.

– Piekarskie Centrum Medyczne to jeden z najnowocześniejszych szpitali w Polsce. Budowa szpitala wraz z wyposażeniem kosztowała blisko 100 mln zł. Całość sfinansowana z budżetu gminy. Jesteśmy dumni, że możemy pochwalić się placówką, która jest nowoczesna, bardzo dobrze wyposażona i zatrudnia personel o bardzo wysokich kompetencjach zawodowych – mówi Sława Umińska-Duraj, prezydent Piekar Śląskich.

Wysoki standard usług potwierdzają choćby poniższe dane. Tylko w ubiegłym roku w placówce leczyło się 6486 pacjentów, w tym 2756 osób spoza Piekar Śląskich czy województwa śląskiego. Odebrano 616 porodów, to wzrost do lat sprzed remontu o 100 procent. W minionym roku przeprowadzono łącznie 2000 operacji chirurgicznych i ginekologicznych. W porównaniu z latami ubiegłymi, to o 500 zabiegów więcej.

– Te dane potwierdzają wysoki poziom świadczonych przez nas usług. Nasze centrum medyczne przestaje być odbierane, jako szpital miejski tylko dla pacjentów z Piekar Śląskich. Co raz więcej osób przyjeżdża do nas z całego województwa – dodaje Zbigniew Żołnierczyk.

Sukcesywnie wprowadzane są nowatorskie rozwiązania jak np.: przeprowadzanie operacji wraz z Wojewódzkim Szpitalem Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich, wprowadzenie programu zdalnego telemonitoringu serca czy otwarcie szpitalnej apteki.

Piekarski szpital miejski, to jeden z najnowocześniejszych szpitali w Polsce. Ten czterokondygnacyjny budynek jest w całości dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Na parterze mieszczą się dwie izby przyjęć: dla pacjentów planowych oraz dla nagłych przypadków z pracowniami diagnostyki endoskopowej i obrazowej. Szpital ma 6 wysoko wyspecjalizowanych oddziałów: Endokrynologia, Geriatria, Oddział Wewnętrzny z intensywnym nadzorem kardiologicznym, Ginekologia i Położnictwo, Oddział Noworodkowy, Blok Porodowy oraz Chirurgia Ogólna i Endokrynologiczna. W Piekarskim Centrum Medycznym znajdują się trzy sale operacyjne oraz jedna do cesarskich cięć.  Każdy oddział jest w innym kolorze. Sale chorych są dwu- i trzyosobowe z łazienkami, a łóżka pacjentów regulowane są za pomocą pilota.

W szpitalu działa aż sześć poradni wielospecjalistycznych: Endokrynologiczna, Onkologiczna, Patologii Noworodka, Ginekologiczno-Położnicza, Chirurgiczna i Poradnia Chorób Piersi.

Źródło:www.piekary.pl