image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Sala wielostanowiskowa z 6 specjalnymi łóżkami, 2 izolatki ze śluzami, a także nowoczesne pompy infuzyjne i inny specjalistyczny sprzęt niezbędny do ratowania życia za ponad 3 miliony złotych – tak wygląda nowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie. Został on oddany do użytku 25 czerwca.

– To już jest naprawdę XXI wiek. Jesteśmy dumni, że możemy otworzyć dzisiaj Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii w nowym pawilonie. To zasługa wielu osób: pracowników szpitala, władz miasta, wykonawców, projektanta. Wspierało nas wiele osób – podkreśla dr Jerzy Szafranowicz, Dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie

Oddział znajduje się w nowym miejscu, w rozbudowanym za blisko 14 milionów złotych Pawilonie A. Oprócz strefy medycznej znajdują się tu jeszcze pracownie EKG, wysiłkowa i UEG, a także niezbędne pomieszczenia sanitarne. Wszystko po to, aby poprawić jakość leczenia pacjentów.

– To kolejne wsparcie dla Zespołu Szpitali Miejskich w naszym mieście. Tym razem jest to kwota 8 milionów złotych – wskazuje Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa – Nasz szpital się rozwija i już teraz ma jeden z największych kontraktów z NFZ w województwie.

Budowa nowej przestrzeni przy pawilonie pozwoliła też umieścić tam nowoczesną aptekę szpitalną. Wyposażenie jej w wydajną klimatyzację pozwoli przechowywać leki i preparaty dla całego szpitala. Dzięki strefie ekspedycji, specjalnym wózkom i podnośnikom, transport leków do pacjentów będzie przebiegał szybciej i wygodniej.

Źródło: www.chorzow.eu.