image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

23 lipca w Zawierciu zastępca wójta Marta Szymiec podpisała umowę na dofinansowanie budowy miejsc postojowych w Preczowie. Wspomniana inwestycja zmierza już ku końcowi.

Pozyskana w ramach marszałkowskiego konkursu „Inicjatywa Sołecka” dotacja wynosi 60 tys. zł. Przedsięwzięcie obejmuje budowę parkingu z kostki brukowej wraz z oświetleniem, obok skrzyżowania dróg powiatowych ul. Szkolnej i ul. Sosnowej, niedaleko boiska wielofunkcyjnego i OSP w Preczowie. Wykonawcą inwestycji jest firma MARMATOR Mateusz Iwański z Bierunia, a jej koszt wynosi 160 797,81 zł. Prace potrwają do 12 września.

Na uroczystości, która odbyła się w Starostwie Powiatowym w Zawierciu, podpisano umowy z gminami z powiatów będzińskiego, zawierciańskiego i myszkowskiego. Konkurs „Inicjatywa Sołecka” ma na celu umożliwienie mieszkańcom wpływu na zainwestowanie środków z budżetu województwa śląskiego na przedsięwzięcia, które służą lokalnej społeczności. O wsparcie finansowe mogły się ubiegać sołectwa z województwa śląskiego za pośrednictwem gmin.

Pod koniec sierpnia zakończono budowę miejsc postojowych