image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Czym zajmuje się trzeci sektor? Komu pomagają działający w naszym mieście wolontariusze? Odpowiedzi na te pytania można szukać podczas trwających XV Dni Organizacji Pozarządowych w Parku Miejskim.

Wasza działalność na tak wielu płaszczyznach jest nie do przecenienia. Praca i zaangażowanie w docieraniu do potrzebujących wypełnia luki w tych obszarach, które tego wymagają. Bez was, waszego wsparcia samorząd nie sprostałby temu zadaniu – mówił prezydent Mariusz Wołosz podczas inauguracji imprezy.

Podczas tegorocznej imprezy zaprezentują się 33 stowarzyszenia. Ich działalność jest bardzo zróżnicowana, począwszy od tych działających na rzecz osób niepełnosprawnych, dzieci, młodzieży, seniorów poprzez organizacje zrzeszające młodych sportowców czy działające na rzecz opuszczonych zwierząt.

Organizacje i stowarzyszenia wystawiły stoiska, na których prezentowały czym zajmują się na co dzień. Towarzyszyły temu występy artystyczne oraz pokazy sportowe. Nowościami tegorocznej odsłony Bytomskich Dni NGO były piknik w Parku Miejskim organizowany przez Fundację Inicjatywa oraz gra miejska Ku wolności związana z 30. rocznicą pierwszych częściowo wolnych wyborów 4 czerwca 1989 r.

Stanowiska stowarzyszeń działających w trzecim sektorze będzie można odwiedzić  jeszcze dziś /31 sierpnia/ od 10.00.