image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Elementy z Bytomia w generatorach prądu na całym świecie! Działająca od 12 lat w naszym mieście firma Reich-cK jeszcze w tym roku zacznie rozbudowę i będzie potrzebować nowych pracowników.

Reich-cK specjalizuje się w wytwarzaniu elementów gumowych i gumowo-metalowych oraz innych specjalistycznych produktów z elastomerów, które mają zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. 90% naszej produkcji stanowią wysokoelastyczne sprzęgła przemysłowe. Jednym z wielu zastosowań tych sprzęgieł są betoniarki Mercedesa i MAN – mówi dr Marcin Tyslik z Reich-cK. Znajdują się one również w lokomotywach spalinowych czy generatorach prądu wykorzystywanych w szpitalach i serwerowniach, sprzęcie górniczym stosowanym od Alaski po RPA i Australię, produkujemy też amortyzatory pod silniki specjalnego zastosowania.

Firma działa w Bytomiu od 2007 roku. W 2013 roku przeniosła się do nowej siedziby przy ul. Leśnej, blisko autostrady A1. Zapotrzebowanie na jej wyroby są coraz większe, dlatego jeszcze w tym roku rozpocznie się rozbudowa hal produkcyjno-magazynowych. Zakończenie inwestycji planowane jest na przyszły rok. Wówczas będziemy szukać kolejnych pracowników – mówi Marcin Tyslik.

Na razie Reich-cK zatrudnia 27 osób. Ciągle inwestuje. Ostatnią większa inwestycją był zakup nowej prasy wulkanizacyjnej o wartości 1,5 mln zł – o nacisku do 1000 ton oraz stole 1,2 x 1,2m. To jedna z największych takiego typu w Polsce.