image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Rozwój, promocja i koordynacja wolontariatu, wprowadzenie ułatwień w procedurach związanych z miejskimi konkursami, aktywizacja młodych ludzi w naszym mieście, szkolenia dla przedstawicieli trzeciego sektora. To najważniejsze tematy poruszone podczas pierwszego tegorocznego Forum NGO, które 5 marca odbyło się w CH Agora.

Jesteśmy otwarci na wszystkie propozycje i analizujemy przedstawione przez Państwa pomysły i rozwiązania. Staramy się wprowadzać szereg ułatwień, ale bardzo często ograniczają nas przepisy prawa. Cieszę się jednak, że możemy wspólnie spotkać się i rozmawiać o potrzebach bytomskiego trzeciego sektora – mówił zastępca prezydenta Bytomia Adam Fras.

Podczas czwartkowego /5 marca/ spotkania rozmawiano również o zwiększeniu wsparcia miasta dla organizacji pozarządowych, rozbudowie strony miejskiej poświęconej NGO oraz uproszczeniu procedur w trakcie konkursów ogłaszanych przez Urząd Miejski w Bytomiu. Warto również dodać, że przedstawiciele trzeciego sektora podkreślali, że konieczna jest aktywizacja wielu stowarzyszeń, a także pomoc im w przejściu wielu procedur opisanych przepisami prawa, a które mają wpływ na trudności z pozyskiwaniem pieniędzy na organizację wielu interesujących przedsięwzięć.

Spotkanie w Centrum Handlowym Agora było także okazją do podsumowania pracy działających do tej pory zespołów roboczych, między innymi do spraw nowej siedziby bytomskich NGO.

Forum NGO zorganizowały Stowarzyszenia: Manuffaktura, Inqubator Teatralny oraz Piękna Strona Miasta.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek