image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Na środę 25 marca br. zaplanowano pierwotnie organizację uroczystej Gali Sportu i Kultury, podczas której najwybitniejsi przedstawiciele knurowskich środowisk twórczych i sportowych mieli zostać uhonorowani przez władze samorządowe miasta nagrodami finansowymi, przyznawanymi zawodnikom, trenerom i artystom za sukcesy o wymiarze co najmniej ogólnokrajowym, osiągnięte w 2019 roku.

Zwyczajowo podczas Gali, sylwetki i dorobek każdego z wyróżnionych zawodników, trenerów oraz artystów były przedstawiane w formie krótkiej prezentacji, a następnie na scenie Domu Kultury w Szczygłowicach pojawiali się laureaci, którzy mieli okazję do odebrania gratulacji i podziękowań.

Niestety z powodu epidemii koronawirusa, tegoroczna uroczystość musiała zostać odwołana.

Nie oznacza to jednak, że sama procedura przyznania nagród jest zagrożona. Zgodnie bowiem z harmonogramem działań, Urząd Miasta przygotowuje środki, które trafią na konta laureatów na początku kwietnia br.

Łączna pula nagród wynosiła 34 tys. złotych. Wśród nagrodzonych laureatów w kategorii sportowca roku, znajduje się 34 zawodników, którzy osiągnęli sukcesy w: kickboxingu, trójboju siłowym, boksie, pływaniu, jeździectwie, futbolu oraz brazylijskim ju jitsu. Nagrody indywidualne przyznano również 6 trenerom. 

Wśród laureatów w dziedzinie kultury znajduje się 9 zespołów, którym przyznano nagrody zbiorowe oraz 9 artystów w kategorii nagród indywidualnych.

Przypomnijmy, że zgodnie z regulaminem nagradzania, przyjętym przez Radę Miasta Knurów, kandydatury osób wyróżnionych wysuwają mieszkańcy bądź środowisko sportowe i kultury w terminie od 2 do 30 stycznia każdego roku. Następnie powołana przez Prezydenta Miasta Komisja analizuje zgłoszone propozycje. Ostateczną listę zatwierdza Prezydent Miasta Knurów.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy sukcesów także w kolejnych latach.

Wykaz nagród i zawodników dostępne TUTAJ.

Źródło: UM Knurów