image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

W Szpitalu Miejskim nr 4 są już kolejne respiratory kupione przez miasto. Do placówki dotarły także nowe pompy infuzyjne i aparat EKG. Będą wykorzystywane na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej oraz na Oddziale Chorób Wewnętrznych.

Gliwice systematycznie zabezpieczają potrzeby sprzętowe i lokalowe Szpitala Miejskiego. Teraz – w czasie zagrożenia epidemicznego – działania te są szczególnie intensywne. Ostatnio niemalże co tydzień do placówki trafia aparatura medyczna kupiona przez gliwicki samorząd. Szpital przekazuje miastu informacje, jaki sprzęt jest najbardziej potrzebny i co najlepiej zamawiać. Zakupy są finansowane z uruchomionej 3-milionowej rezerwy kryzysowej.

Do Szpitala Miejskiego nr 4 dotarły przed weekendem 3 kolejne respiratory.

Niedawno placówka zyskała już 3 tego typu urządzenia kupione przez miasto. Sprzęt służący do wentylacji pacjentów z niewydolnością oddechową jest teraz niemal na wagę złota, trudno go zdobyć, ale władze miasta wraz ze szpitalnym działem aparatury medycznej zaczęły się o niego starać z wyprzedzeniem. Zamówione są już kolejne urządzenia.

W placówce jest już także 6 nowych pomp infuzyjnych, pozwalających na precyzyjne podawanie pacjentom leków w ściśle ustalonych dawkach, w określonym czasie.

Bardzo przydadzą się szpitalowi, bo dotychczasowe pompy są w ciągłym użytku. Równocześnie dostarczony został nowy aparat EKG, który umożliwia przeprowadzenie badań wykonywanych właściwie każdemu pacjentowi w szpitalu.  Zwiększenie liczby takich aparatów przyczyni się do zmniejszenia ryzyka przenoszenia zakażeń, np. podczas przewożenia sprzętu, a także zapewni możliwość wykonywania badań pacjentom izolowanym.

Na tę chwilę na zakupy sprzętu i wyposażenia pomagającego w walce z COVID-19 miasto przeznaczyło już ponad milion zł.

Źródło: UM Gliwice