image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników ekstremalnej jazdy – ruszają zajęcia w skateparku na placu Krakowskim. Pierwsze już w niedzielę, 2 sierpnia. Zabierzcie kaski!

Zajęcia będą się odbywały w każdą niedzielę, do końca wakacji. Co tydzień od godziny 11.00 instruktorzy będą uczyć jak bezpiecznie jeździć na rolkach, deskorolce czy hulajnodze.

– Na zajęcia może przyjść każdy młody człowiek, nie obowiązują zapisy, ale najlepiej przyjść na godzinę 11.00. Wówczas instruktorzy wiedzą ilu jest chętnych i formują grupy początkujące i zaawansowane – mówi Iwona Janik, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych, organizatora zajęć.

Oprócz rolek, desek czy hulajnóg zabierzcie też kaski i ochraniacze – bezpieczeństwo przede wszystkim!

W poniedziałek, 3 sierpnia, w godz. od 16.00 do 17.30 w skateparku przy placu Krakowskim dbędzie się akcja „Bezpieczny Sk8park”. Zaplanowano konkursy i zabawy z przekazem o bezpiecznym korzystaniu ze skateparków oraz pumptrucków i innych miejsc przystosowanych do ekstremalnej jazdy na rowerach, hulajnogach, deskorolkach czy łyżworolkach.

– Brak odpowiedniego wyposażenia takiego jak kask czy ochraniacze, nieprzystosowany do wyczynowej jazdy sprzęt, a także brawura i brak umiejętności mogą być powodem wielu urazów niosących za sobą bardzo poważne skutki dla zdrowia, a nawet życia. Jednak takie samo zagrożenie stwarzać mogą pozostające bez opieki dzieci, które nieświadome niebezpieczeństwa poruszają się między rozpędzonymi i wykonującymi ewolucje użytkownikami obiektu – mówią organizatorzy.

Akcja „Bezpieczny Sk8park” została zainicjowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach. W jednym dniu w kilkudziesięciu miastach województwa Śląskiego, przy udziale lokalnej policji i samorządów prowadzone zostaną zajęcia mające na celu przybliżenie zasad bezpiecznego korzystania z tego typu obiektów sportowych. (mf)

Źródło: UM Gliwice