image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Po wielu miesiącach intensywnych prac, w sobotę 3 lipca oficjalnie otwarty został Park Doliny Białej Przemszy oraz Centrum Edukacji Ekologicznej i Kulturowej w Sławkowie.

Miejska inwestycja warta jest ponad 7,7 mln zł i składa się z trzech zadań. Na jej realizację miasto pozyskało ponad 4,2 mln zł z Unii Europejskiej. Urząd Miasta Sławkowa pozyskał na inwestycję również ponad 2 mln zł z budżetu państwa i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Ze środków budżetu miasta w zadanie zaangażowano niecałe 20% wszystkich kosztów.

Prace obejmowały stworzenie ścieżek spacerowych poświęconych przyrodzie nad kanałem Walcowni, Parku Doliny Białej Przemszy oraz utworzenie Centrum Edukacji Ekologicznej i Kulturowej w Rynku.

Na otwarciu pojawiły się tłumy mieszkańców i turystów. – Serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego trzyletniego zadania inwestycyjnego. Mam nadzieję, że będzie ona służyła mieszkańcom i turystom przez wiele następnych lat. W planach mamy kolejne nasadzenia, budowę tężni solankowej i placu wodnego dla dzieci, w zależności od możliwości pozyskania środków zewnętrznych.