image_pdfimage_print
image_pdfimage_print


Już w najbliższą niedzielę, 21 kwietnia, będziemy świętować Wielkanoc. Tego dnia o godz. 10 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się niezwykłe śniadanie, na którym spodziewanych jest nawet kilka tysięcy gości! To Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla wszystkich tych mieszkańców, którzy – z różnych powodów – czują się samotni, a chcieliby ten świąteczny czas spędzić w ciepłej i przyjaznej atmosferze. Aby wszystkim uczestnikom ułatwić dotarcie na miejsce, w trasę wyjadą cztery bezpłatne linie autobusowe. Przejadą przez 13 miast Metropolii i będą kursować do godzin popołudniowych.

Linie autobusowe zostaną uruchomione specjalnie w związku z tym wyjątkowym wydarzeniem. Aby zapewnić mieszkańcom bezpłatny i sprawny dojazd na miejsce oraz powrót, autobusy przejadą przez trzynaście miast Metropolii.

Linia S4 pojedzie na trasie Zabrze Goethego – Katowice Strefa Kultury MCK przez miasta: Ruda Śląska, Świętochłowice, Chorzów.

Linia S5 pojedzie na trasie Piekary Śląskie Osiedle Wieczorka Dworzec – Katowice Strefa Kultury MCK przez Bytom i Chorzów.

Linia S6 pojedzie na trasie Dąbrowa Górnicza Centrum – Katowice Strefa Kultury MCK przez miasta: Będzin, Czeladź, Siemianowice Śląskie.

Linia S7 pojedzie na trasie Sosnowiec Urząd Miasta – Katowice Strefa Kultury MCK przez Mysłowice oraz Katowice-Zawodzie.

Jest dostępny też na stronie internetowej Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych rozpocznie się 21 kwietnia o godz. 10.00 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych 2019 organizuje Fundacja Wolne Miejsce. Dotychczas odbywało się w pojedynczych miastach, natomiast w tym roku będzie miało wymiar metropolitalny – współorganizuje je 14 miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.