image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Kolejne zawody z cyklu Mistrzostwa Śląska Kanarków Śpiewających zorganizował oddział Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych z Radzionkowa. Wystawa odbywała się w Centrum Kultury „Karolinka” w dniach 15-17.11.2019.

Oddział radzionkowskich adeptów śpiewu kanarków harceńskich jest jednym z liczniejszych na Śląsku, działa bardzo prężnie, a ich aktywność powoduje, że wielu hodowców z innych miast nawiązuje z nim ścisłą współpracę.
Tegoroczny konkurs sprawił, że w zawodach wzięły udział osoby z Tych, Czeladzi, Bytomia i okolic.

Członkowie związku zdobywają także nagrody na arenie międzynarodowej, w tegorocznych Mistrzostwach Europy Kanarków we Włoszech, polscy hodowwcy zdobyli aż 38 medali w różnych kategoriach.  Trwają już przygotowania do wyjazdu na konkurs w styczniu 2020 roku, który obędzie się w Portugalii, z nadzieją, że w gronie uczestników znajdzie się hodowca z Radzionkowa.

Na zawodach spotykają się hodowcy, aby wymienić doświadczenia oraz by planować swój udziały w różnych konkursach, zwłaszcza że są wśród nich i Mistrzowie Polski, którzy marzą również o wyższych tytułach, nie tylko w Europie, ale i na zawodach światowych. Hodowcom
życzmy wiele wytrwałości i nowych sukcesów, ale również dalszego zainteresowania tą dyscypliną, tak aby młodzi przejęli dziedzictwo kontynuowania tej wspaniałej dyscypliny, od wielu lat kultywowanej na Śląsku, a w samym Radzionkowie sięgającej ponad 100 lat.