image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Gliwice uplasowały się na 1. miejscu rankingu miast przyjaznych kierowcom, opracowanego przez serwisy internetowe Oponeo i Yanosik. Nasze miasto uzyskało najlepsze noty w grupie gmin do 300 tys. mieszkańców.

Ranking uwzględniał takie czynniki jak liczba kolizji, prędkość jazdy, parkowanie, ceny paliw, koszt wymiany opon, ceny ubezpieczenia OC i infrastrukturę dla samochodów elektrycznych. Gliwice zebrały aż 51 punktów i zdetronizowały w ten sposób ubiegłorocznego zwycięzcę wśród miast do 300 tys. mieszkańców – Kielce. Na trzecim miejscu uplasował się Sosnowiec. W kategorii miast powyżej 300 tys. mieszkańców najlepszy okazał się Lublin. Zebrał 46 punktów i wyprzedził m.in. Gdańsk oraz Szczecin.

Aby wyniki były miarodajne i rzetelne, serwis Oponeo.pl zgromadził informacje, które pochodzą z urzędów miast oraz zarządów dróg. Niezwykle istotne były także dane, które udostępnił partner rankingu – Yanosik.pl.

Więcej informacji na temat rankingu można znaleźć na stronie: www.oponeo.pl/artykul/ranking-miast-przyjaznych-kierowcom.

Źródło: UM Gliwice