image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

W sobotę w Dąbrowie Górniczej odbędzie się finałowa edycja rowerowych zawodów Bike Atelier MTB Maraton. Start i meta nad Pogorią III.

Sezon 2020 jest nietypowy, ponieważ ściganie rozpoczęło się dopiero w lipcu. Jednak głód rywalizacji jest ogromny, dzięki czemu chętnych do pojawienia się na starcie nie brakuje. Zapisy ciągle są możliwe, szczegóły na stronie www.bikeateliermaraton.pl

– W Dąbrowie Górniczej ścigamy się od samego początku powstania cyklu, czyli od 2015 roku. Byliśmy już w kilku lokalizacjach, a w tym roku wracamy nad Pogorię III, gdzie zaplanowaliśmy start i metę maratonu – wyjaśnia Dariusz Leśniewski, organizator Bike Atelier MTB Maratonu.

Zawodnicy do wyboru mają trzy dystanse – PRO, HOBBY i FAMILY. W zależności od kategorii, przejadą m.in. rejony Pogorii I, II, III, IV i Lasów Trzebiesławickich. Na uczestników będą czekały dwie trasy. Pierwsza ponad 60-kilometrowa na dystansie PRO, dla tych którzy czują się mocni i ściganie to dla nich codzienność, a nawet sposób na życie. Druga, łatwiejsza o długości 32 kilometrów, dla uczestników traktujących start jako formę przyjemnego spędzania czasu. Chociaż i tu nie brakuje naprawdę mocnych zawodników, którzy mogą pochwalić się doskonałymi rezultatami. Podgląd tras na stronie www.bikeateliermaraton.pl

– Na krótszej trasie odbędzie się podwójna rywalizacja, zarówno dla jadących indywidualnie w ramach dystansu HOBBY, jak i najmłodszych, którym towarzyszą opiekunowie. Ta druga grupa będzie się ścigać na dystansie FAMILY – dodaje Dariusz Leśniewski.

Edycja w Dąbrowie Górniczej zamyka sezon 2020, tym samy dla uczestników będzie to ostatnia szansa na zdobycie punktów do klasyfikacji generalnej. Wśród pozostałych tegorocznych lokalizacji znalazły się: Ustroń, Psary, Jeleśnia, Wisła oraz Rybnik.

– Po zakończeniu wyścigu planujemy uroczyste zakończenie sezonu, podczas którego wręczymy puchary i nagrody najlepszym zawodniczkom i zawodnikom cyklu. Poznamy też zwycięzców drużynowych – zapowiadają organizatorzy.

Miasteczko maratonu, a także start i meta będą zlokalizowane przy Centrum Sportów Letnich i Wodnych nad Pogorią III. Pierwsi zawodnicy wyjada na trasę o godz. 11.30.

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza