image_pdfimage_print
image_pdfimage_print
Metropolia jak tlenu potrzebuje nowej formuły działania. Świat idzie naprzód, organizmy miejskie stają się coraz bardziej złożone a ich rozwój wymaga ściślejszego współdziałania, by nie odpaść w konkurencji z innymi ośrodkami w kraju.
Miasta Metropolii powinny mieć kompetencje, aby ich wspólnota miała większą możliwość przyspieszenia zmian i odpowiedzi na wyzwania, jakie niesie przyszłość.
W odpowiedzi na te dylematy rozwojowe pojawiła się koncepcja jednego supermiasta- Metropolii Katowice. Projekt ustawy kompetencyjnej jest już na stole.
27 czerwca zapraszamy na debatę „Co dalej z Metropolią?”. Początek o godz. 18 w Strefie Centralnej (plac Sejmu Śląskiego 2 w Katowicach, budynek Miasta Ogrodów).
W dyskusji udział wezmą:
  • Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii,
  • Marcin Krupa, prezydent Katowic,
  • prof. Tomasz Pietrzykowski, prorektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, kierownik Centrum Badawczego Polityki Publicznej i Problemów Regulacyjnych UŚ,
  • dr Roman Marchaj, adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, specjalista w zakresie prawa samorządu terytorialnego, radca prawny.
Organizatorem wydarzenia jest Gazeta Wyborcza Katowice, partnerem Górnośląsko- Zagłebiowska Metropolia.