image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Miasto Zabrze otrzymało tytuł „Gmina na 5!” w XIII edycji corocznego rankingu przygotowywanego przez Studenckie Koło Naukowe Akceleracji, działające przy Instytucie Przedsiębiorstwa Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Celem projektu „Gmina na 5!” jest ocena jakości obsługi inwestorów i przedsiębiorców przez urzędy jednostek samorządu terytorialnego na poziomie gminnym.

W tegorocznej edycji rankingu przebadano 687 jednostek, z czego tytułem „Gmina na 5!” wyróżnione zostały 54 gminy. Zakresem badania objęto innowacje i dobre praktyki ukierunkowane na pozyskanie oraz podniesienie jakości obsługi inwestorów, przedsiębiorców, turystów oraz mieszkańców przy użyciu nowoczesnych mediów. Szczególnie doceniane były rozwiązania w zakresie podejmowanych działań w obszarze sprawnej i skutecznej komunikacji z przedsiębiorcą, czy inwestorem oraz udzielane wsparcie, wpływając tym samym na atrakcyjność inwestycyjną i wizerunek miasta.

– Z satysfakcją przyjęłam informację, że praca Ratusza została doceniona przez kolejne gremium – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – W tym roku Zabrze otrzymało także takie nagrody jak m.in. „Skrzydła IT w Administracji” czy „Przyjazny samorząd”. Ciągle pracujemy nad dalszym podnoszeniem jakości usług, aby nasze miasto było coraz bardziej przyjazne mieszkańcom.

Źródło: UM Zabrze