image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

W połowie czerwca rozpoczęto kompleksową termomodernizację budynku Młodzieżowego Domu Kultury im. dr. H. Jordana, położonego przy ul F. Chopina 2 w Siemianowicach Śląskich.

To kolejna inwestycja miejska będąca efektem pozyskania przez gminę dofinansowania zewnętrznego. W tym przypadku realizacja projektu pn. „Niskoenergetyczne budynki użyteczności publicznej (MDK im. H. Jordana w Siemianowicach Śląskich) odbywa się w ramach „Programu działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji” i finansowana jest przy pomocy dotacji celowej w wysokości 1.275.000 zł, otrzymanej z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii .


Termomodernizacja budynku MDK ma na celu skuteczne obniżenie kosztów jego ogrzewania, poprawę komfortu cieplnego użytkowników jak również zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Modernizacja obejmie remont strefy wejścia, izolacje przeciwwodne i przeciwwilgociowe ścian podziemia z ociepleniem, docieplenie ścian nadziemia wraz z robotami wykończeniowymi, roboty w zakresie instalacji c.o., wykonanie wentylacji mechanicznej, drenażu opaskowego, wymianę opraw oświetleniowych na oprawy typu LED oraz ocieplenie połaci dachu z pokryciem. Całkowita wartość realizacji projektu wynosi 1.121.925,55 zł. Na zakończenie prac remontowych będzie trzeba poczekać do połowy października 2020 roku. 

Źródło: UM Siemianowice Śląskie