image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Zakończyła się trwająca od początku wiosny akcja „Bileciki do Kontroli”, organizowana przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię. Celem zabawy było wyłonienie symboli miast i gmin Metropolii, które latem będą umieszczone na biletach komunikacji miejskiej.

W pierwszym etapie Internauci na profilu „Metropolia GZM „głosowali na 41 obiektów.  W półfinale wytypowano 12 propozycji, a następnie głosowanie rozpoczęło się na nowo. Tym razem mieszkańcy oceniali już konkretne projekty graficzne biletów.

Po ponad dwóch tygodniach głosowania, wielu emocjach, zaangażowaniu wielu urzędów, instytucji i organizacji – wybrano 6 obiektów z 6 miast: katowicki Spodek, zabytkowy tramwaj N z Bytomia, Kopiec Wyzwolenia z Piekar Śląskich, Pałac Kultury Zagłębia z Dąbrowy Górniczej, Pomnik Kiepury z Sosnowca oraz rynek i ratusz w Mikołowie.

Postanowiono przyznać również „dziką kartę” dla siódmego miasta – Będzina (zamek królewski), który przy bardzo dużym zaangażowaniu Internautów, tuż przed końcem głosowania, dogonił Dąbrowę Górniczą.

W czasie trwania akcji „Bileciki do kontroli” oddano prawie 10 tys. głosów, najwięcej na Katowice (Spodek). Słowa uznania należą się również dla Mikołowa, który wygrał półfinał, a w finale zdobył 4. miejsce

Zwycięskie propozycje zostaną przekazane do działu produkcji i sprzedaży KZK GOP i zostaną wydrukowane na wspólnych, metropolitalnych biletach jednorazowych.

Pasażerowie, turyści oraz kolekcjonerzy mogą spodziewać się wprowadzenia ich do sprzedaży na początku lata.