image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia towarzyszy uczestnikom Szczytu klimatycznego już od momentu opuszczenia przez nich pokładu samolotu. W terminalu C znajduje się strefa relaksu oraz dokładne oznakowanie, prowadzące niemal wprost do drzwi autobusowych linii lotniskowych. 

W hali przylotów (terminal C) Katowice Airport zlokalizowana jest metropolitalna strefa relaksu, gdzie – w oczekiwaniu na bagaż – można podładować swoje urządzenia mobilne. Aby skorzystać z tej możliwości nie trzeba mieć ładowarki przy sobie, ponieważ można je znaleźć w przygotowanej strefie.

Co więcej na ekranach w hali przylotów uczestnicy COP24 będą mogli zobaczyć materiały wideo, prezentujące miasta i gminy Metropolii.

W hali przylotów znajduje się również dokładne oznaczenie, które poprowadzi gości niemal wprost do drzwi autobusowych linii lotniskowych.

Przypomnijmy, że w liniach lotniskowych obowiązują bilety 24 h. Można je kupić m.in. w automacie ŚKUP, który w barwach GZM, znajduje się przy wyjściu z hali przylotów oraz u kierowców metropolitalnych autobusów. Autobusy kursują w charakterystycznych barwach – fuksji wraz z żółtymi elementami.

Należy pamiętać, że kupując bilet w automacie ŚKUP, zapłacimy za niego zarówno kartą płatniczą, jak i gotówką. Natomiast u kierowcy możliwa jest jedynie płatność gotówką.

Papierowy bilet 24 h w czasie trwania swojej ważności, uprawnia do jednorazowego skorzystania z przejazdu pociągami Kolei Śląskich na terenie Metropolii.