image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Potencjał społeczno-gospodarczy Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – taki jest tytuł raportu opracowanego przez PwC, który dogłębnie opisuje czym jest i jakie stwarza możliwości pierwsza w Polsce metropolia. Dokument powstał w dwóch językach: polskim i angielskim. Dzięki temu opracowanie stanowić może cenne źródło wiedzy o Metropolii zarówno dla odbiorców krajowych, jak i zagranicznych.  

Dokument o potencjale GZM został podzielny na pięć rozdziałów. Pierwszy rozdział w przystępnej formie przedstawia interesujące liczby, m.in. dane demograficzne i ważne dla Metropolii daty. W drugim rozdziale czytelnik znajdzie informacje na temat gęstości dróg krajowych i autostrad, długości traktów kolejowych czy dostępnych kierunkach lotów, jakie oferuje lotnisko w Pyrzowicach. W kolejnym rozdziale przeczytamy o rozwijanych przez Metropolię nowych obszarach gospodarki opartej na wiedzy i talentach swoich mieszkańców. Rozdział czwarty traktuje o innowacjach, czyli o tym, jak Metropolia stawia nacisk na rozwój przyszłościowych branż czy sektora badań i rozwoju, a także jak współpracuje ze znajdującymi się na jej terenie uczelniami. Ostatni rozdział prezentuje atrakcje czekające na mieszkańców i turystów, którzy odwiedzą Metropolię.

Raport na temat potencjału społeczno-gospodarczego Metropolii powstał z myślą o promowaniu GZM jako miejsca, w którym dobrze się żyje, pracuje i prowadzi swój biznes. Z dokumentu można się dowiedzieć, jakie działania Metropolia podejmuje i chce podejmować w przyszłości, aby podnosić jakość i komfort życia jej mieszkańców.

Potencjał społeczno-gospodarczy Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiPobierz