image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

W Dąbiu Chrobakowym powstała strefa aktywności dla młodszych i starszych mieszkańców gminy. Budowa placu zabaw, siłowni zewnętrznej i strefy street workout została zakończona.

Najmłodsi mieszkańcy mają do swojej dyspozycji plac zabaw z dwiema strefami. W pierwszej, przeznaczonej dla maluchów, pojawiła się dwuosobowa huśtawka, zestaw zabaw z wieżą, zjeżdżalnią i panelem edukacyjnym, bujak w kształcie rakiety i karuzela. Druga, przeznaczona dla starszych dzieci, składa się z zestawu zabaw z wieżą, zjeżdżalnią, drabinką linową, ścianką wspinaczkową i zjazdem strażackim, huśtawką „bocianie gniazdo” oraz tablicą do rysowania kredą.

Siłownia zewnętrzna wyposażona jest w takie urządzenia jak: wahadło i twister, ławka i podciąganie nóg, orbitrek i biegacz oraz wioślarz i prasa nożna. W strefie street workout stanęły urządzenia do ćwiczeń z wykorzystaniem masy swojego ciała, w tym: dwie równoległe poręcze, urządzenie z ukośną drabinką, rurką i uchwytami do podciągania, urządzenie z drążkiem do pociągania oraz z pionową rurką.

Pierwsza strefa przeznaczona jest dla młodszych a druga dla starszych dzieci

Ponadto wykonana została droga dojazdowa o długości 84 m, powstały chodniki z kostki betonowej, utwardzony plac ze stojakami na rowery oraz parking o nawierzchni żwirowej. Wykonano także zasilanie elektryczne i oświetlenie, zamontowano ławki, a teren został ogrodzony.

Wykonawcą inwestycji jest firma budowlana Q-BUD Janusz Kułach z Balina, a jego koszt wyniósł 414 269,06 zł.

Dorośli mają do swojej dyspozycji siłownię zewnętrzną i strefę street workout