image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Jakość życia, transport i dobrze przygotowani pracownicy to główne obszary, które będą prezentowane potencjalnym inwestorom zainteresowanym lokowaniem swoich projektów w Górnośląsko- Zagłębiowskiej Metropolii

O współpracy przy budowaniu atrakcyjności inwestycyjnej GZM rozmawiano z przedstawicielami miast i gmin odpowiedzialnych za obsługę inwestorów oraz promocję przedsiębiorczości.  Było to pierwsze z serii planowanych spotkań, które będą odbywały się cyklicznie i służyły budowaniu sieci współpracy. W rozmowach z przedstawicielami gmin uczestniczył Grzegorz Podlewski, wiceprzewodniczący zarządu GZM.

Od kilku miesięcy toczą się prace zmierzające do jak najlepszego wykorzystania potencjału społeczno-gospodarczego Metropolii. Przypomnijmy, że w maju 2019 roku Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia oraz Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A podpisały list intencyjny o współpracy. Zakłada ona wspólne działania na rzecz wspierania inwestorów, rozwoju przedsiębiorczości, ekspansji zagranicznej oraz zdefiniowania potrzeb rozwojowych członków Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.