image_pdfimage_print

Będzinianka Joanna Garncarz została Mistrzynią Polski w siatkówce, w kategorii „czwórek” dziewcząt!

Uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Będzinie, trenująca na co dzień w MKS „Dwójka” Zawiercie, zdobyła Mistrzostwo Polski podczas rozgrywanych w Zabrzu, w dniach 24-26 czerwca 2019 roku, XXV Ogólnopolskich Mistrzostwach w minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder+Sport.

W meczu o złoty medal MKS „Dwójka” Zawiercie pokonała pewnie UKS „Jasieniak” Gdańsk 2:0 (15:12, 15:11).

Przez trzy dni 192 zespoły z całej Polski (mistrzowie i wicemistrzowie województw) rywalizowały w kategorii „dwójek”, „trójek”, „czwórek” dziewcząt oraz chłopców. Po raz dwudziesty pierwszy turniej rozgrywany był w Hali Widowiskowej MOSiR Zabrze.

Wspomnieć należy, że Asia jest również aktualną Mistrzynią Śląska w kategorii „czwórek” oraz Wicemistrzynią Śląska w kategorii „młodziczek”.

Wspólnie ze swoim zespołem osiąga sukcesy podczas rozgrywanych w kraju turniejów ogólnopolskich oraz w rywalizacji międzynarodowej.