image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Naturalne kosmetyki, ekologiczne torby na zakupy, a także inne drobiazgi wytwarzane z roślin i ziół. To tylko niektóre atrakcje podczas sobotniego, 7 września pikniku w Parku Miejskim im. Kachla, gdzie po raz kolejny odbyły się warsztaty w ramach akcji „Piątka z przyrody”.

„Piątka z przyrody!” to cykl warsztatów i spacerów skierowanych do dzieci i młodzieży, towarzyszących letnim, rodzinnym piknikom w bytomskim Parku Miejskim. Warsztaty w parku Kachla odbywają się od czerwca, a każdy z nich dotyczył eko tematyki. Dzisiaj, 7 września podczas ostatniego z bloków znana ekolożka i zielarka, a także pomysłodawczyni niezwykłego sklepu „Odpady Spod Lady” Agata Maciejaszek poprowadziła warsztaty zielarskie i upcyclingowe, w ramach których bytomianie mogli nie tylko wytworzyć z ziół i roślin kosmetyki czy torby, ale także poznać zdrowotne właściwości ziół.

Projekt „Piątka z przyrody! – piknikowe warsztaty w Bytomiu” realizowany jest z Programu Funduszu Inicjatyw Lokalnych 2018-2019, a jego organizatorami są: grupa nieformalna Landszaft oraz Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej w Bytomiu.