image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

W sobotę, 25 stycznia, w Muzeum Saturn burmistrz Zbigniew Szaleniec oraz zastępca burmistrza Beata Zawiła, a także mer Auby Freddy Kaczmarek i wicemer Marie-Pascale Salvino podpisali kolejny aneks do umowy o współpracy między miastami.

Dokument uściśla zasady współpracy na najbliższy rok, także w zakresie wymiany młodzieży.

Międzynarodowa współpraca Czeladzi i Auby ma swoje początki w 1973 roku. Trzy lata później odbyła się pierwsza wakacyjna wymiana młodzieży, która do dziś jest jednym z filarów wzajemnych stosunków. Wakacje we Francji spędza już drugie pokolenie czeladzian.

Burmistrz Zbigniew Szaleniec podkreślał jak znaczącą rolę w życiu i funkcjonowaniu naszego miasta ma podtrzymywanie przyjaźni z władzami i mieszkańcami Auby przez ponad cztery dekady. – Cieszę się, że przed laty nie kto inny jak Jan Kaczmarek był jednym z inicjatorów współpracy, a dziś obecny tu mer Auby, Freddy Kaczmarek, kontynuuje dzieło ojca. – dodał burmistrz.W ciepłych słowach o Czeladzi i jej mieszkańcach wypowiadał się również mer Freddy Kaczmarek, dając wyraz sympatii i przyjaźni, która trwa bez wzgledu na zmieniającą się sytuację polityczną.