image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Ośrodek Pomocy Społecznej z siedzibą w Nakle Śląskim informuje, że od 1 lipca br. ruszył elektroniczny nabór wniosków o świadczenie „Dobry Start”. Także od 1 lipca br. na nowy okres zasiłkowy / świadczeniowy można składać wnioski o zasiłek rodzinny wraz z dodatkami i fundusz alimentacyjny.

PROGRAM  „DOBRY START”

OPS przypomina, że od 1 lipca 2020 r. można składać wnioski o świadczenie „Dobry Start” wyłącznie drogą elektroniczną, np. poprzez bankowość elektroniczną emp@tia, ePUAP. Możliwość złożenia wniosku w formie papierowej będzie istniała od 1 sierpnia 2020 r. W związku z trwającą pandemią pracownicy OPS zachęcają do składania wniosków drogą elektroniczną. O sposobie i warunkach przyjmowania wniosków w formie papierowej OPS poinformuje w kolejnych ogłoszeniach na swojej stronie internetowej.

ZASIŁEK RODZINNY I FUNDUSZ ALIMENTACYJNY – NOWY OKRES 2020/2021

OPS przypomina, że także od 1 lipca 2020 r. na nowy okres zasiłkowy / świadczeniowy można składać wnioski o:
– zasiłek rodzinny wraz z dodatkami
– fundusz alimentacyjny
wyłącznie drogą elektroniczną, np. poprzez bankowość elektroniczną emp@tia, ePUAP. Możliwość złożenia wniosku w formie papierowej będzie istniała od 1 sierpnia 2020 r. I w tym przypadku pracownicy OPS zachęcają do składania wniosków drogą elektroniczną. O sposobie i warunkach przyjmowania wniosków w formie papierowej OPS poinformuje w kolejnych ogłoszeniach na swojej stronie internetowej.

WNIOSKI NA 500+

OPS informuje osoby, które złożyły wnioski o świadczenie wychowawcze (500+) od 1 lipca 2019 r. na okres 2019/2021, że nie składają nowych wniosków, ponieważ świadczenia zostały przyznane do 31 maja 2021 r.

NOWE WNIOSKI  O ŚWIADCZENIE WYCHOWAWCZE (500+) BĘDZIE MOŻNA SKŁADAĆ:
– OD 1 LUTEGO 2021 ROKU – ELEKTRONICZNIE
– OD 1 KWIETNIA 2021 ROKU – PAPIEROWO

Źródło: UG Świerklaniec