image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Sosnowiec czekał na to ponad 40 lat. W poniedziałek MZZL podpisał umowę na budowę 96 mieszkań przy ulicy Traugutta.

Nowe mieszkania komunalne przy ulicy Traugutta wybudowane zostaną przez należący do miasta Miejski Zakład Zasobów Lokalowych w Sosnowcu. – Szukaliśmy informacji kiedy ostatnio w naszym mieście wybudowane zostały mieszkania komunalne. Najprawdopodobniej były to lata siedemdziesiąte – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Projekt osiedla został wybrany w konkursie w 2017 roku, do którego stanęło sześć pracowni. W 4 budynkach będzie 96 mieszkań o różnej powierzchni, po 24 w każdym. Najmniejsze będą miały około 33 m2, a największe prawie 58 m2. Na parterze każdego z budynków znajdą się garaże, będzie ich w sumie 24. Przy budynkach znajdzie się również przestrzeń na 96 miejsc postojowych. Projekt obejmuje także budowę placu zabaw. Wszystkie budynki będą przystosowane dla osób niepełnosprawnych, przewidziano specjalne podjazdy do budynków, specjalne rampy i duże windy oraz strefę rekreacji dla mieszkańców.

Nowe osiedle będzie korzystać z fotowoltaiki, a pozyskana energia posłuży do oświetlenia części wspólnych osiedla. Wszystkie lokale będą mieszkaniami komunalnymi. To oznacza, że przyszli najemcy będą pochodzili z listy osób, które złożyły wniosek o mieszkanie komunalne.

Inwestycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem potencjalnych wykonawców – aż 12 złożyło swoje oferty. Po aukcji elektronicznej, ostatecznie najlepsza oferta opiewa na kwotę 14 790 000 zł od Przedsiębiorstwa Maximus. W poniedziałek umowa została podpisana, a budynki mają powstać w ciągu 20 miesięcy. 

Źródło: UM Sosnowiec

Foto: UM Sosnowiec