image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

182 drzewa różnych gatunków zostaną wkrótce nasadzone w naszym mieście za kwotę ponad 100 tys. zł. To kolejne działania Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu, który w ostatnim czasie przeprowadził nowe nasadzenia na bytomskim Rynku oraz w Parku Amendy.

Nasadzenia nowych drzew będą realizowane głównie w Śródmieściu oraz Rozbarku, ale również w Miechowicach czy Karbiu. Najwięcej nowych nasadzeń pojawi się między innymi przy ulicach: Tuwima, Brzezińskiej, Gombrowicza, al. Legionów, Piekarskiej, Worpie, Frenzla. Dzierżonia, Karpackiej, Stolarzowickiej, Topolowej, Kraszewskiego i Jaworowej oraz Astrów i Matejki.

Nowe nasadzenia ponad 180 drzew planujemy wykonać jeszcze w tym roku. Jesteśmy w trakcie wyłonienia wykonawcy, który nie tylko zrealizuje to zadanie, ale udzieli również 24-miesięcznej gwarancji na wykonane nasadzenia – mówi Anna Bulanda, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu.

Wśród drzew, jakie zostaną nasadzone będą między innymi: wiśnia piłkowana typu „Kanzan”, platan klonolistny, śliwa wiśniowa typu „Pissardi”, brzoza, jarząb pospolity, lipa drobnolistna, jesion wyniosły, klon polny i pospolity, dąb szczypułkowy, robinia akacjowa oraz jarząb mączny czy głóg dwuszyjkowy.

Przypomnijmy, że w okresie letnim Dział Zieleni Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu wykonał: nasadzenia buków pospolitych w Miechowicach przy ul. Frenzla, w Parku Amendy w Łagiewnikach, gdzie posadzono 40 krzewów i 75 drzew różnorodnych gatunków, m.in.: dęby czerwone, jarzęby szwedzkie oraz śliwy wiśniowe i piłkowane, zaś na bytomskim Rynku za kwotę prawie 230 tys. zł nowe nasadzenia drzew, krzewów i roślin w modułowych donicach oraz pergole.

Źródło: UM Bytom