image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Kiedy pod koniec września 2020 oddano do użytku boiska przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Gliwicach, w budynku szkoły trwały intensywne prace modernizacyjno-adaptacyjne, których celem było przygotowanie zaplecza dla sportowców korzystających z obiektów sportowych.

Adaptacja budowlana, wraz z modernizacją tej części budynku od poczatku zakładała stworzenie zaplecza szatniowo – sanitarnego dla osób korzystających z boiska sportowego. Przebudowane zostały schody zewnętrzne oraz wybudowano pochylnię prowadzącą z zewnątrz budynku do poziomu piwnicy. Do pomieszczeń, które będą użytkowane m.in. przez kluby sportowe oraz uczniów szkoły, wykonano nowe wejście zewnętrzne, z wydzieloną strefą pożarową. W ten sposób zaplecze szatniowo-sanitarne dla sportowców uzyskało bezpośredni dostęp do boisk sportowych na zewnątrz budynku. Inwestycja objęła około 150 m2 powierzchni budynku. Zmodernizowane zaplecze sportowe jest dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. Kwota inwestycji, to 628 953,46 zł.
W odbiorze prac, 21 grudnia 2020 r. uczestniczyli przedstawiciele Rady Dzielnicy oraz najbardziej zainteresowani – zawodnicy  i trenerzy piłki nożnej. Z nieukrywaną radością wyrażali się zarówno o jakości wykonanej pracy, ale podkreślali również fakt, że cieszą się tym, że zadanie udało się zrealizować w tak trudnym roku.

Więcej informacji oraz galerię zdjęć można znaleźć w serwisie Edukacja.gliwice.eu.

Źródło: UM Gliwice