image_pdfimage_print

Czwartkowe spotkanie MKS Dąbrowa Górnicza – Asseco Arka Gdynia miało zaskakujący przebieg, a finisz przyniósł sporo nerwów i emocji.

Stroną dominującą byli gdynianie, którzy w całym meczu na prowadzeniu utrzymywali się łącznie przez ponad 31 minut. Ich przewaga przez większość czasu była wyraźna, a maksymalnie sięgnęła 16 punktów. Skutecznie do odrabiania strat dąbrowianie rzucili się dopiero w ostatniej kwarcie. Gonitwa całego zespołu dawała efekty, a rzut Milovije Milovića na niecałe 4 minuty przed końcem starcia doprowadził do remisu 73:73. Od tego momentu ostateczny wynik pozostawał sprawą otwartą. Arka uciekała, ale ciągle była w zasięgu gospodarzy. Kiedy Igor Wadowski pozwolił odskoczyć jej na dwa punkty, po rzutach wolnych wyrównał Michał Nowakowski. Później na listę strzelców w pomorskiej ekipie wpisał się Filip Dylewicz, a stan posiadania MKS-u, dający ponowny remis, „trójką” powiększył Vytenis Cizauskas. Było 78:78 i po tym dwa punkty znów zdobył Igor Wadowski.

Trafienie w ostatniej sekundzie mogło odmienić losy meczu. Przy stanie 78:80 przed szansą stanął Lee Moore, jednak rzucił niecelnie. MKS, będąc blisko pozytywnego rezultatu, musiał obejść się smakiem.

Po wybrzmieniu dźwięku syreny ogłaszającej koniec spotkania, zawodnicy z Gdyni cieszyli się ze zwycięstwa, którym przełamali passę porażek, ciągnącą się od ośmiu spotkań. Arka aktualnie zajmuje 13 miejsce w tabeli, MKS jest 8. W gdyńskim zespole najlepiej trafiał Karol Vragović, który zanotował 25 punktów. O dziesięć mniej ustrzelił Adam Hrycaniuk. W MKS-ie Malcolm Rhett zgromadził 16 „oczek”, a Michał Nowakowski zapisał na swoje konto 10 punktów.

W następnej kolejce, 5 lutego MKS podejmie Polpharmę Starogard Gdański. Mecz pokaże Polsat Sport Extra. Początek o godz.17.35.

24.kolejka Energa Basket Ligi

***
Zbliża się 29.finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do wylicytowania m.in. piłka i koszulka z autografami zawodników MKS Dąbrowa Górnicza.

Linki do aukcji:
Piłka – allegro.pl/oferta/pilka-meczowa-mks-dabrowa-gornicza-z-podpisami-10139446602
Koszulka – allegro.pl/oferta/koszulka-meczowa-mks-dabrowa-gornicza-z-podpisami-10139541844

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza