image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Już od poniedziałku, 8 lutego pasażerowie dojeżdżający z Bytomia do Zabrza ponownie będą mogli korzystać z linii tramwajowej nr 5, która będzie kursować na trasie Bytom pl. Sikorskiego – Zabrze Zaborze pętla. Przypomnijmy, że linia tramwajowa nr 5 nie kursowała do Zabrza z powodu remontu torów tramwajowych w Zabrzu – Biskupicach.

Przywrócenie ruchu tramwajowego nie jest jednoznaczne z zakończeniem prac. Wykonawca ma jeszcze wiele do zrobienia. Jednym z takich elementów jest przystanek Biskupice Ziemska [nż], którego obsługa na razie będzie zawieszona, gdyż platformy nie są jeszcze gotowe. Wszystko jednak zmierza w dobrą stronę i liczymy, że prace zakończą się zgodnie z przyjętym terminem – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie SA.Zmodernizowana linia tramwajowa Bytom - Zabrze Biskupice - Zabrze ZaborzeZmodernizowana linia tramwajowa Bytom – Zabrze Biskupice – Zabrze Zaborze

Powrót „5” na stałą trasę z Bytomia do Zabrza Zaborza oznacza zmiany w rozkładzie jazdy, który jest dostępny na stronie Zarządu Transportu Metropolitalnego. Warto dodać, że od 8 lutego zawieszone zostanie kursowanie komunikacji zastępczej tj. linii nr T-5.

Źródło: UM Bytom