image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Największy zarządca nieruchomości w Świętochłowicach, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Lokalowej (MPGL) otrzymało tytuł „Lidera innowacyjnego zarządzania nieruchomościami”. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest za stosowanie nowatorskich rozwiązań, wyrobów lub usług.

W przypadku MPGL nagrodzone zostało wdrożenie nowoczesnych rozwiązań teleinformatycznych wspomagających pracę Spółki. Mowa o zintegrowanym systemie zarządzania nieruchomościami oraz o platformie wewnętrznej komunikacji. Usprawniają one gospodarowanie zasobami oraz działania pracowników, co pozytywnie przekłada się na usługi świadczone mieszkańcom Świętochłowic. Wdrożone rozwiązania zdecydowanie ułatwiają mieszkańcom zarządzanych przez Spółkę zasobów dogodny i szybszy kontakt z pracownikami MPGL, co wpływa na podnoszenie efektywności czynności i załatwiania spraw. Zaobserwowano wzrost zadowolenia mieszkańców z tej formy komunikacji, która zapewnia przejrzystość i skuteczność działań oraz znacząco podniosła standard obsługi lokatorów.

Wręczenie wyróżnienia przez Prezesa Zarządu Ogólnopolskiego Instytutu Zarządzania Nieruchomościami Pana Marka Łaty odbyło się 23 czerwca br. w siedzibie Spółki w obecności Prezydenta Miasta Świętochłowice Daniel Begera. Jak wskazał Prezes Spółki MPGL Tomasz Lemański, otrzymanie tytułu Lidera nie tylko stanowi uhonorowanie dotychczasowych wysiłków, ale przede wszystkim zobowiązuje do dalszego podnoszenia standardów. Dzięki temu w 2021 roku zaobserwować można dalszy wzrost zadowolenia mieszkańców, co ma także związek z kontynuowaniem intensywnych remontów w zasobie lokalowym. Przykładem tego mogą być inwestycje w remont elewacji przy ul. Żołnierskiej oraz ul. Chorzowskiej, a także montaż centralnego ogrzewania w budynku przy ul. Średniej. Spółka nie tylko rozwija się więc organizacyjnie, ale przede wszystkim stara się dbać o komfort najemców.