image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Różnica w punktacji pomiędzy najlepszymi miastami do studiowania była niewielka, jednak to Katowice, stolica GZM, okazały się bezkonkurencyjne, jeśli chodzi o koszty wynajęcia mieszkania przez studentów w Polsce – tak wynika z raportu, opracowanego przez polską redakcję Business Insider. O tym i innych inwestycjach gospodarczych piszemy w najnowszym wydaniu biuletynu „W Metropolii. Biznes”.

„W Metropolii. Biznes” to biuletyn, w którym prezentujemy najważniejsze informacje gospodarcze dla rozwoju Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Jest on dostępny w dwóch wersjach językowych – polskiej oraz angielskiej.

Poza raportem dotyczącym najlepszych miast do studiowania w Polsce, zachęcamy do zapoznania się z materiałami o współpracy miast i szkół, których celem jest wsparcie uczniów w podejmowaniu przyszłych decyzji zawodowych adekwatnych do potrzeb rynku pracy, a także o działaniach realizowanych przez metropolitalne uczelnie – zatrudnieniu brokera technologii przez Śląski Uniwersytet Medyczny oraz otrzymaniu europejskiego certyfikatu przez Uniwersytet Ekonomiczny na kierunku „logistyka i biznes”.

Uwadze polecamy również multimedialny materiał o uruchomieniu Kato Science Corner x Metrolab GZM, który jest wspólną przestrzenią miasta Katowice oraz GZM. To przestrzeń, w której mieszkańcy mogą współtworzyć usługi publiczne i przestrzeń, z których korzystają na co dzień. Koncepcja ta wpisuje się w ideę smart city.

W najnowszym wydaniu piszemy także o projekcie nowego hubu zielonej gospodarki, powstającym w Tychach; o nowych inwestycjach realizowanych przez firmy, które działają na terenie miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz o wsparciu finansowym przekazywanym na ten cel przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną.

Pobierz biuletyn:

W METROPOLII BIZNES NR 3 23 PL

W METROPOLII BIZNES NR 3 23 ENG