image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

50 ofert inwestycyjnych gmin Metropolii oraz Województwa Śląskiego prezentowanych jest na wspólnym stoisku, podczas Międzynarodowych Targów Nieruchomości i Inwestycji MIPIM 2024. Wydarzenie odbywa się w dniach 12-15 marca w Cannes.

Oferta zawiera zarówno  tereny inwestycyjne pod działalność produkcyjną
i magazynowo-składową, jak i nieruchomości przeznaczone na budownictwo mieszkaniowe czy usługowe. Targi to także możliwość zaprezentowania projektów rozwojowych istotnych dla podejmowania decyzji inwestycyjnych.  

Na wspólnym stoisku Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz Województwa Śląskiego swoją ofertę zaprezentują również wyłonione w drodze naboru firmy z branży nieruchomości: Miasteczko Siewierz Jeziorna sp. z o.o., 3D Estate Sp. z o.o., Opal Maksimum, DL Invest Group PM oraz Wood Core House Sp. z o.o. 

MIPIM 2024 gromadzi ekspertów i rozwijające się startupy ze wszystkich międzynarodowych sektorów nieruchomości. Udział w targach biorą liczne firmy z całego świata, prezentując swoje najnowsze projekty deweloperskie, oferty i cenne spostrzeżenia branżowe. Ważnym elementem targów są warsztaty praktyczne i edukacyjne, pawilony tematyczne i specjalistyczne wydarzenia networkingowe. Należy do nich m. in. Propel Station, prezentująca najnowsze innowacje w technologii nieruchomości, konkurs MIPIM Awards, oraz intensywny program konferencyjny.

W tym roku tematami przewodnimi MIPIM 2024 są wyzwania na rynkach finansowych oraz sytuacja geopolityczna i demograficzna na świecie. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia i Województwo Śląskie organizują również sesję ekspercką “Explore Silesia: Where Economic Resilience Meets Opportunity!” umożliwiające potencjalnym inwestorom zapoznanie się z kluczowymi trendami rynkowymi w budownictwie biurowym, magazynowym i wielofunkcyjnym w regionie i rozpoznanie możliwości rozwoju.