image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Warsztaty, spektakle, turnieje gier planszowych, escape room, seanse filmowe, koncerty: Nosowska, Marcin Sójka i Grupa MoCarta – tak Bytomskie Centrum Kultury zaznaczyło swój powrót na kulturalną mapę Bytomia.

Becek po niemal roku otworzył swoje podwoje dla melomanów, kinomaniaków, miłośników rozrywki i dobrej zabawy. Wart 7,8 mln zł remont, który rozpoczął się na przełomie kwietnia i maja 2018 w ramach projektu Rewitalizacja gmachu BCK – III etap właśnie się zakończył. W jego ramach odnowiono m.in. elewację budynku, wyremontowano dach i część pomieszczeń. Powstały dwie nowe sale wielofunkcyjne, a budynek stał się przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Główna scena Beceku zyskała nowe oświetlenie, nagłośnienie i mechanikę. Becek wzbogacił się również o nową salę kinowa, która pomieści prawie 100 osób.

Co nas czeka w „nowym” Beceku? Sprawdzone projekty oraz nowe inicjatywy. 

Kilka nowych pomysłów związanych z programem to np. koncert muzyki filmowej na otwarcie i kino samochodowe na finał BCKina Plenerowego, koncerty akustyczne, otwarcie escape room’u, którego zagadki oparte będą na historii miasta i tożsamości miejsca. Pierwszy mobilny escape room przygotowany na otwarcie związany był z historią Karin Stanek – patronką placu przy którym zlokalizowany jest Becek. W kwietniu na scenie BCK wystąpi jeszcze Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” z widowiskiem Exodus, a w maju Dawid Podsiadło. Miłośników teatru zapraszamy na spektakle Teatru Bagatela z Krakowa Prawda o zdradzie oraz Jakuba

Przebindowskiego Frida. Życie Sztuka Rewolucja. W czerwcu czeka nas m.in. spotkanie z piosenką poetycką i koncert zespołu Stare Dobre Małżeństwo oraz Dni Bytomia. 

Jesienią Becek również nie pozwoli się nam nudzić. Na scenie Beceku po raz pierwszy zobaczymy Teatr Witkacego z Zakopanego, a śmiać będziemy się podczas spektakli komediowych Szalone nożyczki oraz Dziwna Para z Arturem Barcisiem i Cezarym Żakiem. Czeka nas również występ kabaretów Smile, Młodych Panów i Piotra Bałtroczyka oraz koncerty: Michała Bajora, Grażyny Auguśik, Paulinho Garcia (The best of Bossanova), Kasi Kowalskiej i Dawida Kwiatkowskiego. Jesienią ruszą również stałe zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W Beceku będzie można również zagrać w szachy i karty oraz skorzystać z wi-fi. Wszystkie te propozycje pojawią się sukcesywnie w bieżącym roku. Będzie się działo!

Źródło: bytom.pl