image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Urząd Miasta w Mysłowicach ogłosił konkurs pn. „Powstańcze Śpiewanie” skierowany do amatorskich solistów oraz zespołów muzycznych. Uczestnicy konkursu będą musieli zaprezentować dwie śląskie pieśni powstańcze podczas przesłuchań, które odbędą się 10-11 czerwca br. Zwycięzca wystąpi na uroczystym koncercie upamiętniającym 100 lecie I Powstania Śląskiego, 14 sierpnia 2019 r. na terenie Kopalni Mysłowice. Na scenie zagrają również Dżem, Czesław Śpiewa, Pokahontaz oraz Józef Skrzek.

W Konkursie mogą wziąć udział wykonawcy – amatorzy, którzy zaprezentują w czasie przesłuchań konkursowych autorskie opracowania dwóch śląskich pieśni powstańczych. Przesłuchania odbędą się w dniach 10-11 czerwca br, w siedzibie: Mysłowickiego Ośrodka Kultury w Mysłowicach przy ul. Grunwaldzka 7. Konkurs podzielony będzie na dwie kategorie wiekowe do 16 lat i od 16 lat. Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać kartę zgłoszeniową w nieprzekraczalnym terminie do 5 czerwca br. na adres:  fax: (+48) 32 222 25 65  lub na adres mailowy: kancelaria@myslowice.pl z dopiskiem „Powstańcze śpiewanie”.

Wykonawców oceni jury w składzie: Grzegorz Płonka, Janina Dygacz, Wojciech „Lala” Kuderski oceniając muzykalność, interpretację, technikę wykonania, dobór repertuaru oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Laureaci od 1-3 miejsca, w każdej z kategorii, wezmą udział w nagraniu pamiątkowej płyty CD, która będzie elementem działań promocyjnych wydarzenia pn. Zaczęło się w Mysłowicach.

Celem konkursu  jest m. in.:  rozwijanie kultury muzycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, popularyzacja śląskich pieśni powstańczych, stworzenie szansy prezentacji scenicznej uczestnikom promocja wyróżniających się wykonawców czy integracja międzypokoleniowa.

Partnerami konkursu są Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Muzeum Powstań Śląskich.

Źródło: www.myslowice.pl