image_pdfimage_print

Rewelacyjnie spisał się podczas Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych bytomianin Beniamin Stecuła, który wywalczył już piąty złoty medal w swojej karierze.

Na Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych, które odbyły się w Paryżu pojechali najlepsi zawodnicy, którzy zajęli najwyższe miejsca w mistrzostwach Polski zorganizowanych przez Politechnikę Wrocławską w maju br. 24-osobowa reprezentacja Polski, w składzie której był m.in. Beniamin Stecuła rywalizowała z najlepszymi matematykami między innymi z: Belgii, Francji, Słowenii, Szwajcarii, Tunezji, Ukrainy czy Włoch. To właśnie reprezentant Włoch był najgroźniejszym rywalem Beniamina Stecuły.

Bytomianin po pierwszym dniu zawodów tracił do niego dwa punkty, jednak w drugim dniu imprezy nie tylko odrobił stratę, ale wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał. Tym samym Beniamin Stecuła mógł się cieszyć z kolejnego złotego medalu w karierze. Wcześniej bytomianin złote krążki zdobył w latach 2006-2008 oraz w 2012 roku.

Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych odbywały się co roku w ostatnim tygodniu sierpnia w Paryżu. W tym roku Komitet Organizacyjny zapowiedział zmianę. W przyszłym roku finał Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych rozegrany zostanie w Szwajcarii, a dokładniej w Lozannie. Na imprezę oczywiście jak co roku pojadą polscy matematycy, którzy należą do grona najlepszych na świecie.