image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Znamy listę projektów dopuszczonych do głosowania w I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Wśród zgłoszonych pomysłów znalazły się ciekawe projekty związane z naszym miastem. Warto się z nimi zapoznać, bo głosowanie ruszy już 12 listopada.

Jednym z projektów, który z pewnością zainteresuje miłośników sztuki wysokiej jest Opera Śląska – powrót w Dolomity. Przypomnijmy, że w latach 2007- 2011w ramach Bytomskich Nocy Świętojańskich na scenie ustawionej w malowniczych okolicznościach dawnego wyrobiska dolomitu, melomani mieli okazję zobaczyć „Barona Cygańskiego”, „Halkę”, „Nabucco”, czy uwielbianą przez publiczność „Księżniczkę czardasza”.

Warto wspomnieć, że w tym sezonie artystycznym bytomski teatr obchodzi 75- lecie istnienia, a widowisko na taką skalę byłoby niezwykłym zwieńczeniem obchodów. Każdy, kto pamięta tę imprezę sprzed lat wie, że opera i krajobraz bytomskich Dolomitów są gwarancją niezwykłego wydarzenia.

Z pogranicza kultury i sportu jest projekt Beach Party&Summer Cup 2020 – kierunek Rudziniec, który łączy dwie ciekawe imprezy: Otwarte Mistrzostwa Śląska w siatkówce plażowej oraz zabawę w rytm muzyki klubowej. W ten sposób organizatorzy chcą zachęcić uczestników, również z Bytomia, do wyjścia z domu i skorzystania z proponowanych aktywności. Zaplanowane na jeden wakacyjny weekend w 2020 r. wydarzenie ma być połączone z akcją honorowego oddawania krwi oraz kampanią informacyjną dla potencjalnych dawców szpiku.

W I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego do dyspozycji mieszkańców jest 10 milionów złotych (2,5 miliona na zadania z puli wojewódzkiej 7,5 miliona na zadania w pulach podregionalnych). Głosowanie potrwa do 30 listopada.