image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Stan techniczny ulic i czystość w mieście – to tylko niektóre tematy poruszane podczas spotkania mieszkańców Szombierek z prezydentem Bytomia Mariuszem Wołoszem. Od tej dzielnicy prezydent rozpoczął cykliczne rozmowy z bytomianami.

Szombierczanie zgłaszali prezydentowi, że wiele ulic jest w bardzo złym stanie i zagrażają bezpieczeństwu. Warto przypomnieć, że już rozpoczęły się prace na ul. Mochnackiego. Rozstrzygnięto przetargi na przebudowę: Grota-Roweckiego od Modrzewskiego do Godulskiej; Wyzwolenia od Zabrzańskiej do Mochnackiego oraz Małachowskiego. Prace mają zakończyć się do końca roku.

Będzie też przebudowa przejścia dla pieszych na ul. Modrzewskiego (przy szkole). Zostanie ono doświetlone (2 dodatkowe słupy oświetleniowe i kocie oczka w jezdni).

Mieszkańcy pytali również o remont ul. Zabrzańskiej. Muszą uzbroić się w jeszcze trochę cierpliwości. Ulica będzie odnowiona w ramach remontu torowiska prowadzonego przez Tramwaje Śląskie. Narzekano także na brak chodnika na ul. Orzegowskiej na odcinku do parku Fazaniec. Projekt budowy tego chodnika mieszkańcy Szombierek złożyli do Budżetu Obywatelskiego. Czy inwestycja zostanie dofinansowana w ramach BO, okaże się po zakończeniu głosowania (po 28 października).

Mariusz Wołosz zaprezentował mieszkańcom m.in. działania, jakie podjęto walcząc z nielegalnymi odpadami – wygaszono, cofnięto, uchylono 28 decyzji na zbieranie i składowanie uciążliwych odpadów m.in. w Bobrku na granicy z Szombierkami, Stroszku i Łagiewnikach. Decyzje na składowanie odpadów wydawane są na nowych zasadach – na ograniczony czas i po gruntownym sprawdzeniu działalności firmy.

Kolejne spotkanie z prezydentem, tym razem mieszkańców Łagiewnik, odbędzie się 28 października o 16.00 w Szkole Podstawowej nr 28 (ul. Armii Krajowej 40). Następne będą: 4 listopada w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 i 12 listopada w Szkole Podstawowej nr 32.