image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

28 oczyszczaczy powietrza trafi do 6 bytomskich przedszkoli w ramach prowadzonej na Śląsku kampanii „MOGĘ! Zatrzymać SMOG”- Przedszkolaku, złap oddech”

Organizator kampanii, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, zakwalifikował do niej przedszkola miejskie z naszego miasta o numerach: 52 (4 oczyszczacze), 59 (5 oczyszczaczy), 58 (5 oczyszczaczy), 44 (5 oczyszczaczy), 42 (5 oczyszczaczy) i 20 (4 oczyszczacze). Urządzenia ustawione zostaną w salach dydaktycznych, a przedszkola rozpoczną przygotowywania do dalszej części edukacyjnej akcji.

Będą mogły wziąć udział w konkursie na najlepszy scenariusz zajęć dla dzieci poruszający problematykę zanieczyszczenia powietrza i zachowań prozdrowotnych. Z najciekawszych scenariuszy skorzystają inne placówki, a zwycięzca otrzyma projektor multimedialny.

Przygotowano też konkurs na najlepsze przedstawienie o tematyce walki ze smogiem. Tu zostanie wyróżnionych 15 placówek, a dzieci zostaną zaproszone do udziału w profesjonalnym przedstawieniu teatralnym „Bajka o księciu Apsiku i złym Smogu”. Dodajmy, że oczyszczacze powietrza trafią do 100 placówek, a ubiegało się o nie 469 przedszkoli z całego regionu.