image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

6 stycznia obchodzimy Uroczystość Trzech Króli, a to oznacza, że w naszym mieście jak zwykle odbędzie się Orszak Trzech Króli. Orszak rozpocznie się o godzinie 14:00 przy kościele św. Barbary, skąd wyruszy do Bazyliki pw. NMP Anielskiej. O godzinie 15:00 rozpocznie się koncert kolęd w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej i solistów.

Po raz pierwszy orszak odbędzie się również w Strzemieszycach. I Strzemieszycki Orszak Trzech Króli rozpocznie się wspólną Mszą Świętą o godzinie 1️2️:0️0️ w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Strzemieszycach Wielkich. Następnie po Mszy Świętej odbędzie się przemarsz do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie rozpoczniemy wspólne kolędowanie. Na uczestników orszaku czekają balony, śpiewniki, korony, a po wspólnym kolędowaniu – poczęstunek.

***

Orszak Trzech Króli to tradycyjne uliczne jasełka organizowane na ulicach wielu miast w Polsce i na świecie. Polski Orszak Trzech Króli zaliczany jest do największych ulicznych jasełek na świecie. Polega na przejściu ulicami dzieci i królów, którzy zmierzają do Stajenki, aby pokłonić się Jezusowi. Po drodze śpiewane są kolędy, wszyscy uczestnicy otrzymują śpiewniki kolędowe i kolorowe papierowe korony.