image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Od grudnia ubiegłego roku Bobrownicki Nawigator Seniora rozpoczął zajęcia dla seniorów w wieku 60 plus. Przypomnijmy, iż dzięki dofinansowaniu realizacji projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 2020, Gmina Bobrowniki otrzymała dofinansowanie w kwocie przeszło 370 tysięcy złotych.

Uczestnicy Bobrownickiego Nawigatora Seniora to seniorzy w wieku 60 plus z terenu naszej gminy. Wszyscy z uczestników wypisali deklaracje, w których uwzględnili potrzeby i zainteresowania tak by dobrać odpowiednie rodzaje zajęć i warsztatów.

Program przedstawia się bardzo bogato. Grudzień był miesiącem bardziej organizacyjnym, podczas którego został wyposażony Amfiteatr w niezbędne przyrządy, meble oraz urządzenia. Wszczęto również rekrutacji dla osób zainteresowanych. W grudniu odbyły się również pierwsze zajęcia dotyczące zdrowego odżywiania, a także z miksologii.

Aby seniorzy byli w ciągłym, aktywnym ruchu, zaplanowano w bieżącym roku także zajęcia gimnastyczne pozwalające zachować zdrowy ruch. Choreoterapia, joga śmiechu, nordic walking czy muzykoterapia; to zajęcia ruchowe które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Projekt daje również szansę na nieustanny rozwój. Zorganizowane są zajęcia dla miłośników komputerów, a także języków obcych.

Oprócz rozwoju fizycznego i osobistego seniorzy mają czas aby wypić kawę lub herbatę oraz poczytać czasopisma o tematyce senioralnej, a także porozmawiać z pozostałymi uczestnikami projektu.

Do tej pory zgłosiło się ponad dziewięćdziesięciu chętnych seniorów. Lista nie jest zamknięta. Wszystkich chętnych mieszkańców gminy, którzy ukończyli 60 rok życia zapraszamy do Bobrownickiego Nawigatora Seniora. Poniżej dla zainteresowanych przedstawiamy harmonogram zajęć na miesiąc luty.